Svadobná inšpirácia – svadba u babičky

Posledný rok som bola ako hosť na piatich svadbách, no ani na jednej som nezažila ten pocit, že som doma. Na Slovensku, kde to žije tradíciami, jednoduchosťou, výhradne slovenskou hudbou, neprehnanými dekoráciami a anglickými nápismi. Áno, svadba je predovšetkým o láske, ale nemala by sa v nej pretaviť aj láska k tomu, odkiaľ sme a kam patríme?

A preto som si dala za cieľ poobzerať sa po virtuálnom svete a nájsť svadbu inšpirovanú vôňou domova. Nebolo to až také náročné, keďže zopár svojich obľúbencov v oblasti svadobnej fotografie mám. Paradoxne mi však neučarovala konkrétna svadba, ale fotoeditoriál, ktorý pripravili Darinka a Tomáš. V spolupráci s niekoľkými slovenskými dodávateľmi sa rozhodli vytvoriť foto príbeh, ako by mala vyzerať pravá vidiecka svadba na Slovensku.

 

 

A ako to nakoniec dopadlo? Jednoducho – ako kvety na lúke sú nevestine ľahké biele šaty a ženích bez kravaty. Rozpustené vlasy, jemný makeup zdobiaci úsmev či strapaté kvety. To je všetko, čo potrebuje tradičná nevesta a ženích. Skvelým doplnkom k foteniu sa stal aj československý psík, ktorý dodal fotkám punc priateľstva a oddanosti. Exteriérové fotenie prebehlo na stopercentnej slovenskej lúke pri Spišskej kapitule a v rezervácii Dreveník.

 

 

Aby to voňalo skutočným domovom, Darinka a Tomáš si pre svoj editoriál vybrali interiér Penziónu St.Martin, ktorý sa postaral o dokonalé domáce prostredie, v ktorom to voňalo po dreve a tradícii. Ako by teda mohla vyzerať svadobná výzdoba v duchu domova? Skúste navštíviť svoju babičku alebo sa prejsť po lúke či záhradke a nazbierať kvety. Interiér tohto fotoeditoriálu sa zameral práve na sušené a lúčne kvety, inšpiroval sa stodolou, drevom, a klasickým stolovaním, ktoré by ste našli práve u babičky doma.

 

 

Slovenská svadba bez tradičných špecialít? Nie, nepatria tu žiadne jedlá s exotickými názvami, ale pravé slovenské chuťovky, ktoré zasýtia. Bravčové koleno, pirohy, zemiaky či chlieb. Prípitok môže byť pivo podávané z krčahov.

 

 

Svadobný fotografi Darinka a Tomáš ma milo prekvapili. Ich predstava pravej slovenskej svadby ma nadchla ako už dávno nie a verím, že raz aj ja zažijem ako hosť svadbu plnú tradícií, jednoduchosti, vône dreva a lásky k tomu, kam patríme.

 

 

Zdroj: Darina Tomas Photography

Pridaj komentár