FLEXOTLAČ VÁS PRESVEDČÍ, ŽE KVALITNE POTLAČENÉ OBALY NEMUSIA BYŤ DRAHÉ

Podobná kníhtlači, kvalitou porovnateľná s ofsetovou alebo hĺbkotlačou a čím ďalej populárnejšia. Taká je flexotlač. Jej dynamický vývoj za posledných 20 rokov a jej vysoká kvalita osloví aj vás.

Flexibilná vo viacerých ohľadoch

Flexotlač je jednou z techník známych aj ako „tlač z výšky“. Jej princíp je založený na pretláčaní farby zo sústavy valcov na tlačový štočok (rastrovanú tlačovu formu), odkiaľ sa prenáša na potláčaný materiál.

Štočok je plastická tlačová forma vyrobená najčastejšie z fotopolyméru alebo vulkanizovaného kaučuku. Môžeme si ho predstaviť ako predmet podobný razítku, ktoré má tiež tlačiace miesta vyvýšené nad netlačiacimi. Na papier alebo iný povrch sa potom, pri vyvinutí potrebného tlaku, otlačí len nafarbená vystúpená časť.

Výhody flexotlače

Flexotlač spĺňa všetko čo od priemyselnej tlače očakávate. Predovšetkým vám však ušetrí náklady.

 

Rýchlosť: Tlač zaberie menej času pretože samotná výroba štočkov, príprava a nastavenia tlače sú rýchlejšie ako pri iných metódach. Vyššiu rýchlosť tlače umožňuje aj samotný rotačný princíp tlačenia. Sušenie farieb je tiež otázkou niekoľkých sekúnd.

Všestrannosť: Potrebujete potlačiť PE, PP, LDPE či kombinované fólie, celofán, papierové alebo samolepiace etikety, obaly z vlnitej lepenky alebo jutové vrecia? Flexotlač je možné realizovať na takmer každý materiál, vďaka pružným štočkom aj na nerovný povrch. Navyše umožňuje použitie rôznych typov farieb (na báze vody, fluorescenčné i metalické).

Ekonomickosť: Ide o jednu z najlacnejších tlačových techník. Náklady na flexotlač sú násobne nižšie ako pri hĺbkotlači pričom kvalita ostáva na porovnateľnej úrovni. Vďaka nízkym nákladom na tlačové formy je flexotlač ľahko prispôsobiteľná aj na nízke objemy tlače, prípadne na malé špecifické série tlačených produktov.

Kvalita potlače: Pri flexotlači sa môžete spoľahnúť na vysokú životnosť potlače. Tú zabezpečuje vysoká kvalita digitálne spracovaných tlačových foriem ako aj široká paleta použiteľných farieb.

Ku všetkým spomínaným benefitom flexotlače bezpochyby patrí aj to, že šetrí životné prostredie. Flexografia poskytuje udržateľné riešenie vďaka tomu, že pri nej možno používať bezrozpúšťadlové atramenty. To znižuje emisie prchavých organických chemikálií do ovzdušia.

Viac informácií nájdete na mojgrafik.sk

Pridaj komentár