PRIPRAVUJETE SA NA PROFESIONÁLNE FOTENIE?

TIPY A TRIKY AKO VYZERAŤ NA FOTKÁCH ČO NAJLEPŠIE

Máte už dohodnutý svoj fototermín a netrpezlivo čakáte na deň D? Blahoželáme, prvý a najdôležitejší krok na ceste k profesionálnym záberom teda už máte za sebou. ? Teraz ešte vyriešiť večnú dilemu – čo si vziať na seba a so sebou.

ŠATY ROBIA ČLOVEKA

Výber vhodného oblečenia je pred fotením snáď najväčšou výzvou. Našťastie tu platí niekoľko nepísaných pravidiel, ktoré sú často polovicou úspechu.

 

FARBY:

Zo skúsenosti odporúčame skôr jednofarebné odevy. Niektoré farebné kombinácie na fotkách nemusia vyniknúť tak ako by ste si želali.

VZORY:

Ak musia byť, radšej drobnejšie (kvety, pásiky). Veľké nápisy a nápadné vzory môžu pôsobiť rušivo.

ŠTÝL OBLEČENIA:

Závisí od typu fotiek, ktoré potrebujete. Pri klasických portrétoch je ideálnou voľbou jednoduché, ležérne oblečenie (tričko, blúzka, košeľa, sako). Ak viete, že chcete fotografie celej postavy, nezabudnite na topánky.

DOPLNKY:

Platí, že menej je viac. Napríklad k výraznejšej šatke alebo kravate už netreba kombinovať veľké náušnice či iné doplnky.

S VIZÁŽOU MODELKY

Že sa bežne nelíčite? Nevadí. Využite možnosť cítiť sa na chvíľku ako princezná. Investíciu do profesionálneho make-upu a účesu pred fotením neoľutujete. Dobrá vizážistka vie, aký dôležitý je správny podklad, ako sa vyhrať s kontúrovaním tváre a aké výrazné má byť líčenie pre fotenie v ateliéri, resp. vonku. Pri úprave vlasov sa nebojte objemu, ofiny a účesov smerom dohora. Hladký chvost zviazaný na temene pri fotke spredu nebude vidno.

AKO PÓZOVAŤ

A je tu kameň úrazu. Ako sa mám tváriť? Čo s rukami a nohami? Žiaden strach, fotograf je tu aj na to, aby vás viedol. Rád vám poradí, ktorá póza najviac zdôrazní vaše silné stránky a skryje nedostatky. Má bohaté skúsenosti a je aj v jeho záujme, aby vaše spoločné dielo stálo za to. Len sa uvoľnite a usmejte. Nič viac netreba. ?

 

 

TIPY OVERENÉ PRAXOU:

• Pošlite fotografovi vopred svoj výber oblečenia. Ak treba, včas vás usmerní a vášmu outfitu prispôsobí pozadie a celý setup.

• Prineste si na fotenie inšpiráciu. Priblížite tak fotografovi svoju predstavu o konečnom výsledku. Skvelý zdroj nápadov sú časopisy, ale aj weby ako Pinterest či stránka daného fotografa.

• Pri fotení je veľmi dôležité svetlo. Preto, ak sa rozhodnete fotiť mimo dohodnutého ateliéru (najmä vonku) povedzte to v predstihu. Fotograf vám rád vyhovie, len na to musí včas pripraviť daný priestor a techniku.

Pridaj komentár