Web

Prečo práve WordPress? 6 výhod webov tvorených cez WordPress.

 

WordPress sa stal oveľa viac než len blogovou platformou. Je to plnohodnotný redakčný systém, čo znamená, že je to tiež viac ako len webová stránka. Blog je len zbierka článkov a príbehov usporiadaných v obrátenom chronologickom poradí o rôznych témach. Je to akýsi verejný denník, ktorý pokrýva nekonečné množstvo tém. Ale redakčný systém vám umožňuje viac než len vytvárať tieto webové stránky a písať články. Webdizajnérka Stephani Worts o WordPresse napísala: „Zjednodušene povedané, WordPress je nástroj, ktorý sa stará o matice a skrutky publikovania obsahu, takže sa môžete sústrediť na to, čo chcete na svojej webovej stránke sprostredkovať bez toho, aby ste sa museli starať o to, ako svoj materiál zobraziť.“

Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mi pre WordPress rozhodnúť aj vy:

1.     WordPress je zadarmo

Samotný WordPress je 100% zadarmo, bez poplatkov, bez akýchkoľvek obmedzení, bez pocitu viny, že používate niečo, za čo by ste mali platiť. Softvér si môžete stiahnuť z WordPress.org a nebude vás to nič stáť. Jedinou nevýhodou je hosting pre WordPress. Existujú dve možnosti – samoobslužný, kde sa staráte o náklady na hosting sami a tiež preberáte zodpovednosť za údržbu a zabezpečenie alebo spravovaný hosting, pri ktorom platíte niekomu inému, aby sa o hosting postaral.

2.     Vďaka širokej škále tém je dizajn webových stránok hračkou

Témou je vonkajšia vrstva vášho webu – tvár, štýl, časť, vďaka ktorej vyzerá dobre. Pomocou tém WordPress môžete prepínať medzi ľubovoľným počtom rôznych štýlov a rozložení bez toho, aby ste sa museli hrabať v útrobách svojho kódu. Môžete si dokonca vybrať medzi bezplatnými a prémiovými témami. Mnohé z prémiových tém sú profesionálne navrhnuté a sú zostavené tak, aby mali ďalšie možnosti, ako je pomoc so SEO alebo práca na mobilných zariadenia, ako aj na stolných počítačoch. Aj keď prémiové témy môžu byť drahšie, stojí to za to, pretože sú vyrobené na prácu s najnovšími verziami WordPress a sú navrhnuté odborníkmi, ktorí rozumejú jemnostiam a nevýhodám CMS.

3.     Pridávanie obsahu je rýchle a jednoduché

Keď ľudia hovoria o webdizajne a vytváraní webovej stránky, toto je v skutočnosti tá časť, ktorá ich vydesí. Myslia si, že pri vytváraní jedinej webovej stránky je potrebné množstvo kódovacej a dizajnérskej práce, a že pridanie skutočného obsahu je len malý detail, ktorý postačí riešiť neskôr. Vo WordPresse sú však dizajnérske práce už hotové a predinštalované. Rovnako jednoduché je aj pridávanie obsahu na web – zadáte názov, pridáte obsah, ilustračné obrázky a kliknete na tlačidlo „publikovať“.

4.     Aktualizácie sú jednoduché

Mnohé webové stránky, ak ich chcete aktualizovať, vyžadujú telefonický hovor s vaším webovým dizajnérom a tiež vyžadujú strach o váš rozpočet. Aktualizovať WordPress dokážete v priebehu niekoľkých sekúnd. Môžete si nainštalovať aktualizácie zabezpečenia a zmeniť svoj motív bez toho, aby ste stratili jediný obrázok alebo blogový príspevok.

5.     Zásuvné moduly vám umožňujú robiť na vašej webovej stránke čokoľvek

Chcete mať na svojom webe kalendár, ktorý sa bude zobrazovať na bočnom paneli? Chcete mať v úvode stránky formulár, cez ktorý vás ľudia kontaktujú? WordPress využíva pluginy, ktoré to spravia za vás. Môžete predávať produkty a služby vytvárať online komunitu, vyčleniť časť svojej webovej stránky pre členov a predplatiteľov, prijímať platby, zobrazovať tweety z rôznych informačný kanálov. Ku všetkým týmto funkciám existujú doplnky, ktoré vám pomôžu. Nemôžete ich mať na svojej stránke priveľa, pretože to vašu stránku môže spomaliť.

6.     Pomoc je všade naokolo

WordPress je platforma s otvoreným zdrojom, do ktorej prispievajú ľudia z celého sveta a zlepšujú ju. Má tiež milióny skúsených používateľov, ktorí vám môžu pomôcť vyriešiť problémy a odpovedať na otázky. To je dôvod, prečo WordPress používa zhruba jedna tretina všetkých webových stránok na internete.

Pridaj komentár